דף הבית > קורסים והכשרות

קורסים והכשרות

שפה כלים ומיומנות הם בסיס לפעולה – מרחב מאמינה כי לכל אדם השוחר עירוניות טובה, ובוודאי לכאלה המבקשים המבקש להשפיע לטובה בתחום העירוניות, אפשר וצריך להעניק כלים מקצועיים ונגישים בתחום, נגישים וזמינים לכל אדם. לכן אנו מפעילים עמותת מרחב מפתחת ומפעילה מגוון נרחב של קורסים והשתלמויות דיגיטיליים, המאפשרים הרשמה פשוטה וחשיפה לתכני הקורס בכל זמן ומקום. אשר אפשר להירשם אליהם בקלות ולהשתתף בהם בכל עת ומכל מקום.
בהכשרות מרחב השונות השתתפו עד היום מאות בעלי תפקידים ומקבלי החלטות.
העמותה מציעה קורסים פרונטלים, קורסים המתקיימים בזום, קורסים הנבנים עבור קבוצה/ארגון על פי הצורך וקורס דיגיטלי מוקלט ייחודי

לחצו לפרטים נוספים >>

מכון ראשי ערים

משנת 2010 עמותת מרחב משקיעה חלק משמעותי מפעילותה בקיום סדנאות בנושא העירוניות לראשי רשויות מתוך הכרה בחשיבות העצומה שיש לשחקנים אלה ביצירת עירוניות.

המכון מתנהל כסדנה רציפה במשך 3 ימים בה נוכחים מספר ראשי ערים ומספר מומחים מטעם מרחב ושותפיה.

המכון כולל הרצאות מקצועיות המותאמות לאתגרי הרשויות המשתתפות. צוות המכון מלווה פרויקט עירוני שנבחר אישי המוצג על ידי ראש העיר. אנשי הצוות לומדים מראש לעומק את אתגרי הסוגיות בהן עוסק את הפרויקט מראש ומגיעים עם התייחסויות קונקרטיות.

לפרטים נוספים >

השתלמויות דיגיטליות
לדעת עירוניות – קורס דיגיטלי
לעוסקים בתכנון, לאנשי קהילה, חינוך, תחבורה, ולמעוניינים להרחיב אופקים

הקורס עוסק בעירוניות ועקרונות לתכנון סביבות חיים איכותיות. באמצעות הרצאות קצרות של מיטב מאנשי ונשות המקצוע העוסקים בתחומי תכנון ערים, אדריכלות, יזמות, סביבה, ניהול מוניציפאלי, קהילה, כלכלה ועוד.מטרת הקורס: הצגת עקרונות, אסטרטגיות וכלים לתכנון וקידום סביבות חיים עירוניות איכותיות.

משך הקורס: 12 מפגשים דיגיטליים. לאחר הרכישה תוכלו לצפות בהרצאות ככל שתחפצו, בזמנכם החופשי.

עלות הקורס: 600 ש"ח.

ארגונים המעוניינים לרכוש הרצאה אחת מתוך הקורס ולהשתמש בהרצאה המוקלטת בוידאו  למשך שנה מוזמנים ליצור איתנו קשר

לפרטים נוספים והרשמה >

העיר הישראלית 2030: תכנון עירוני מחוץ לקופסה

הכשרה בהיקף של 56 שעות  לעובדים בתחום התכנון ברשויות המקומיות.

כיצד יתמודדו הישובים והערים בישראל עם אתגרי המאה ה-21 ?איך נגור ונחיה בערים המצטופפות? באיזה אופן יתפקד המרחב הציבורי? כיצד ניצור סביבות חיים איכותיות ונענה על מגוון לחצים וצרכים?

הקורס מתקיים בשיתוף מרכז השלטון המקומי ופורום ה 15 ומהווה הכשרת המשך מוכרת לגמול השתלמות ומשמעותית בהקפה, היחידה בישראל לעובדי תכנון ברשויות לאחר תום לימודיהם האקדמיים.

במסגרת הקורס נחשפים המשתתפים למגוון נושאים ואנשי מקצוע מהאקדמיה, המגזר הפרטי והמגזר הציבורי (דרג ממשלתי, מחוזי ומקומי). הקורס קושר בין סוגיות חברתיות כלכליות ותכנוניות באופן לא שגרתי.

מוזמנים להרשם לקורס שיתחיל במאי 2024

הרצאה אחת ודי
עקרונות העירוניות - הרצאות וסדנאות בזום

  • עיר כמרחב הזדמנויות
  • עירוניות וקהילה
  • עירוניות ובריאות
  • כלכלה עירונית
  • עיר לכולם (מגדר, גיל הרך, הגיל השלישי)
  • תחבורה ועיר
  • עירוניות ואקלים
  • עירוניות בזמן קורונה
  • עירוניות ותקשורת
  • תפקיד החברה האזרחית בקידום עירוניות

להתאמת סדנאות והרצאות ולמידע נוסף, צרו איתנו קשר

צרו איתנו קשר >

עיר של הזדמנויות

לעובדי רשויות ועובדים בארגוני חברה אזרחית – לא נדרש ידע בתכנון

בחזית מהלכי ענק של התחדשות עירונית עומדים עובדים באגפים השונים של הרשויות המקומיות כדוגמת תפעול, שפ"ע, חינוך, קהילה, בטחון, תרבות ואחרות. כל אלה עוסקים בשיפור איכות הסביבה החיים העירונית ועושים שימוש במגוון כלים המתבססים על הידע המקצועי אותו הם נושאים.

כלכלה עירונית | כלכלה מקומית

על הקשר בין כלכלה לעירוניות – למתכננים ובעלי תפקידים ברשויות המקומיות

הכלכלה בערים מניעה את החיים בהן. עסקים קטנים ובינוניים מהווים למעלה מ 98% מכלל העסקים בישראל. בממוצע לכל 15.7 תושבים יש עסק המשמש את צורכיהם היומיים.

עסקים ברחובות המרכזיים והראשיים של העיר מהווים את "הלב הפועם" של העיר. מוקדי עניין, מחוללי תנועה ומעודדים הליכה ברגל. הם מרכיב חשוב בעיר שטוב לחיות בה.

על מנת לשפר את הכלכלה העירוניות והכלכלה המקומית, יש חשיבות בחיזוק ההבנה, השפה והיכולת לשאול את השאלות הנכונות בכל הנוגע לסוגיות כלכלה עירונית, והקשר לתכנון עירוני על היבטיו הפיזיים והקהילתיים.

הכשרה וליווי עמותות וארגונים - בהתאמה אישית

עמותות הפועלות למען טוב משותף, למען תיקון עוולות חברתיות, עוסקות מעט מאד (אם בכלל)  בסוגיות עירוניות. עם זאת, עירוניות טובה היא כלי חשוב לצמצום פערים ולהגברת שוויון הזדמנויות.

אנחנו מציעים לארגוני חברה ורווחה ולקבוצות תושבים להכיר את המושגים והנושאים הרלוונטיים ובכך להיות שותפים בתהליך קבלת ההחלטות.

לפרטים נוספים >