פרוייקט 'איך גרים'

מרחב פותחת בפרויקט חדש: "איך גרים", בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון, מתוך הבנה שקיים בישראל צורך הכרחי לתכנן בצורה אחרת את סביבות החיים העירוניות.

הזמנה לסדנאות איך גרים_תל אביב2

חזון הפרויקט הוא לאפשר לאנשים בערים בישראל לגור ולחיות בסביבות עירוניות המעודדות מגוון הזדמנויות פרטיות וקהילתיות

 'איך גרים' הוא הזדמנות לשיתוף פעולה רחב בין משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות יזמיות, אדריכלים ואנשי התכנון העירוני, אשר יחד יפתחו מודל מגורים והתחדשות עירונית בישראל של ימינו.

נעשה זאת באמצעות פרויקט פיילוט באחת מערי הפריפריה שיעסוק בכל הסוגיות שיש בהן לאפיין עירוניות טובה.

 ״משבר הדיור״ העומד בלב השיח הציבורי בישראל הוא שיח מכונן בזירה הפוליטית, הכלכלית החברתית והתכנונית. ללא פתרון, נכרת השפעתו הישירה על איכות החיים העירונית בישראל.

סוגיות המשבר אינן קשורות רק במחירי הנדל"ן ובהיצע יחידות הדיור, אלא מושפעות גם מאופיין של סביבות המגורים והחיים בערי ישראל וכיצד אלה מעצבים את חיי היומיום שלנו.

 בלב הסוגיה, אינה נמצאת שאלה כמותית של מספר יחידות דיור ומחיר, אלא שאלה תרבותית, באילו סביבות אנחנו רוצים לגור, כלומר לחיות ולהתקיים בשנים הבאות כאן בישראל.

 מהותו של המשבר מרכזית לשיח ולעשייה שלנו, העוסקים בתכנון ובעיצוב המרחב הישראלי הבנוי. כאנשי מקצוע, אנו נדרשים לחשוב מחדש על אופיין של סביבות המגורים ועל יחסי הגומלין בין פתרונות הדיור והמרחב הציבורי המתוכנן בישראל.

 נקראת לפתחנו הזדמנות ייחודית להקמת צוות שיחשוב ויתכנן איך לאפשר לאנשים בערים בישראל לגור ולחיות בסביבות עירוניות השואפות לקיומה של סביבה מכלילה, רבודה בתכנים רבים ובאדריכלות המייצרת חיבור, מפגש ויחסי גומלין בין הציבורי והפרטי.

 הפרויקט יחל בשתי סדנאות בתל אביב, ב 23.1.18 וב 6.2.18 בהן נחלוק רעיונות, כיווני חשיבה וגישות לתכנון ועיצוב סביבות החיים ונגבש השקפה אותה נפתח בסקיצות ורישומים.

בחודש פברואר נהיה בערד (18-23.2.18), בשבוע  סדנת תכנון ועיצוב בינלאומית בשיתוף עם עיריית ערד, המשרד להגנת הסביבה וקרן מיראז'.

בהמשך השנה, נרחיב את פעילות הפרויקט ביחד עם שותפים נוספים.

 נפתחת כאן הזדמנות להיות חלק מצוות-חשיבה רב תחומי מכונן אשר יכלול מתכננים, אדריכלים, אדריכלי נוף, אנשי קהילה, חברה, כלכלה וסביבה מהסקטור הציבורי והפרטי

שיעבוד אתנו בפרויקט משותף למרחב ולמשרד הבינוי והשיכון. אנחנו מזמינים אתכם/ן להצטרף אלינו עם המון מוטיבציה ואופטימיות. 

להרשמה מראש – אם התחייבות להשתתפות בימי סדנא מלאים – כיבוד כולל ארוחת צהריים ויין – להרשמה: urban@miu.org.il

מרחב בפייסבוק