"כי האדם הוא העיר"

כלי משתף לתכנון עירוני על בסיס מסלולים של אנשים במרחב העירוני

תכנון עירוני נעשה בד"כ, על ידי צוות רחב של אנשי מקצוע במבט מלמעלה במה שמוקבל לקרא DOWN TOP  ומציג צילום קרקעי של מצב רצוי בעתיד. מצב תכנוני רצוי שנבנה מחזון, מטרות, ניסיון הצוות המקצועי כשרון הצוות, כלים מקצועיים, כללים וחוקים.  תכנון מקצועי המעודד עירוניות נתמך בנוסף לכך על ידי כלים מחקרים ולימוד מהניסיון המצטבר בארץ ובעולם על הכלים המייצרים עירוניות טובה.

הכלי מציג גישה לתכנון המעודד עירוניות ומבוסס על החוויה האישית של האדם בעיר.

החוויה האישית במרחב הציבורי מחוללת עירוניות קראנו לעבודה "כי האדם הוא העיר" מתוך הבנה כי תכנון המגיע מתוך חוויה והתנסות אישית מייצר מרחבים עירוניים הנוצרים UP BOTOM במקום DOWN TOP ומשמש ככלי נוסף לצוות המקצועי בבואו לתכנן מקטע עירוני.  העבודה המוצגת כאן מציגה כלי תכנוני נוסף  השונה מדרך התכנון הרווחת ומוכרת כיום, שילובו בתכנון המקצועי המקובל עשוי לייצר עירוניות במיטבה.

"כי האדם הוא העיר" זכה במקום הראשון בתחרות " להעיר- מתכננים ויוצרים עירוניות" של מנהל התכנון, התחרות עסקה בנושא עידוד העירוניות בישראל, שמטרתה חיפוש דרכים לחיזוק העירוניות הישראלית.

בשיתוף עם פעילי "מרחב" ומתנדבים מכל הגילאים נוצר "כי האדם הוא העיר", כלי תכנוני המעודד עירוניות דרך החוויה האישית של האדם בעיר. הכלי התכנוני גובש בתהליך חשיבה קבוצתי של צוות עמותת "מרחב" ופעילים, כאשר בשלב הראשון גובש הרעיון ופותח המודל של הכלי התכנוני. בשלב השני של התהליך נבחר מקטע עירוני עליו יישמנו את הכלי.

לאחר הזכייה עמותת מרחב מקדמת את הכלי, מעבירה סדנאות לאנשי מקצוע והנוגעים בתחום במטרה להטמיע את השימוש בכלים לתכנון משתף ולחידוד והבנת החשיבות בשימוש המקצועי בהם.

ברצוננו להודות להדסה לב שהובילה ועמדה בראש צוות ההגשה, לאליזבט בורלא על פיתוח האפליקציה ולכל המתנדבים והפעילים שהיו חלק מזה.

 קישור לפרויקט ההגשה המלא  "כי האדם הוא העיר

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

מרחב בפייסבוק