דף הבית > הצוות שלנו

הצוות שלנו

המייסדים:

  • פרופ' אדריכל הלל שוקן
  • פרופ' יודן רופא
  • חיה גמש'י
  • אדר' עירית סולסי
  • אדר' דרור גרשון

אלה אלכסנדרי
מנכ"ל מרחב

מומחית בניהול תהליכי שינוי ופיתוח אסטרטגי של מדיניות ארגונית, עוסקת בהכשרה וליווי מנהלים בעולם של עירוניות, קיימות, חינוך וקהילה. בעלת נסיון עשיר בניהול יחידות וצוותים בפרישה ארצית.

נסיון שטח בעבודה עם ציבור, עם מתכננים ואנשי קהילה, וממשקים מרובים עם הדרגים הבכירים במשרדי ממשלה, רשויות מחוזיות, רשויות מקומיות, ארגונים עסקיים, אקדמיה וארגוני חברה אזרחית.

רקע מקצועי
מגוון תפקידי ניהול לאורך השנים:
כראש תחום מעורבות ציבור בחברה להגנת הטבע- בניית מדיניות ארגונית ופרופיל מקצועי. כראש תחום יחידות הפריפריה בארגון- אחריות על יחידות בפריפריה של המדינה והובלתן כיחידות חינוך, קהילה ועיר.
כמנהלת החברה להגנת הטבע בחיפה והסביבה- פעלה משמעותית בסוגיות של תכנון עירוני לכל גווניו, מאבקים ציבוריים, חינוך וקהילה. מנהלת שדמות – המרכז למנהיגות בקהילה במכללת אורנים – הובלת פרויקטים ותכניות לחיזוק החוסן החברתי קהילתי בישראל.

השכלה
BA בגאוגרפיה וארכיאולוגיה , אוניברסיטת חיפה
MA בהיבטים סוציולוגים של החינוך- אוניברסיטת חיפה
בוגרת הכשרות כדירקטורית, מגשרת, מאמנת אישית ומנחת קבוצות בארגונים.

קרא עוד סגירה

נעה בראל
רכזת פיתוח ידע והכשרות

מנהלת פרויקטים בעלת ניסיון בתחום ארגוני החברה האזרחית ובניהול ממשקי עבודה עם גופים ציבוריים ועסקיים. בעלת זיקה עמוקה לנושאי סביבה וקיימות, חשיבה אנליטית ואסטרטגית ויכולת הובלת תהליכים להתמודדות מוצלחת עם אתגרים מורכבים.

השכלה

B.A תוכנית הצטיינות פכ"מ (פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה)

סטודנטית לתואר שני בתכנון ערים בטכניון

 

 

 

קרא עוד סגירה

חברי הועד המנהל

ליאת איזיקוב בן שטרית
אדריכלית, מומחית בצפיפות

רקע מקצועי
מומחית בתכנון אסטרטגי של תהליכי ציפוף והתחדשות עירוניים. מזה כעשור מלווה מגוון רשויות מקומיות ומקבלי החלטות בהתמודדות עם אתגרי הציפוף וההתחדשות העירונית בתחומם – לרבות פיתוח והטמעת ידע וכלים חדשים כדי להתמודד עם האתגרים העולים מתהליכים אלה. בין היתר עבדה עם עיריית ירושלים, תל אביב, בנימינה גבעת-עדה, כפר סבא ועתלית.

הייחוד בעבודתה הוא במיקוד בצפיפות העירונית – וביכולת לבחון את הבעיות בצורה רוחבית ואינטגרטיבית, לזהות אתגרים אסטרטגיים, ולתכלל ולקשור ידע מדיסציפלינות שונות על מנת לפתח מענים שמותאמים לאתגרים הספציפיים של חיים בצפיפות. כך למשל עסקה ביישום והטמעה של נושאים כגון: עירוב שימושים, ניידות עירונית, ניהול ותחזוקה של אזורי התחדשות, תכנון שכונות מותאם לפעוטותופתרונות דיור חדשים לזיקנה. כאשר תהליך למידת המקום וקריאה של צרכים בשטח הם חלק חיוני בזיהוי מענים מתאימים שניתן להטמיע הלכה למעשה בתהליכי תכנון וניהול עירוני.

הכשרה מקצועית
ליאת היא בוגרת ה Copper union N.Y. והטכניון.

פעילות ציבורית
חברת ועד מנהל עמותת מרחב
חברה בצוות המומחים של מכון ראשי ערים של העמותה
מזה שנתיים מרכזת אקדמית ומקצועית של הקורס "תכנון עירוני מחוץ לקופסה" שפותח ביוזמת פורום ה 15 ובשיתוף עמותת מרחב והמרכז לשלטון מקומי.

קרא עוד סגירה

עירית בשן
עובדת סוציאלית קהילתית, מומחית בתחום הפיתוח המרחבי

עובדת סוציאלית קהילתית. בשנות ה -80 עסקה במסגרת תכנית שיקום השכונות בארגון והכשרת תושבים על מנת להגביר את השפעתם על תהליכי תכנון ופיתוח.

ב – 20 השנים האחרונות, במסגרת תפקידי מטה שונים במשרד הרווחה התמקדה בפיתוח הידע בתחום ההיבטים החברתיים בתהליכי תכנון מרחבי ובהכשרת עובדים סוציאליים קהילתיים לעסוק בתחום זה. כמו כן פעלהלשינוי מדיניות על מנת להטמיע שיקולים חברתיים בתכנון, במסגרת חקיקה וכנציגת משרד הרווחה בוועדות שונות.

במסגרת מרחב מקדמת הטמעת תחום זה, באמצעות השפעה ישירה ובאמצעות קורסים והשתלמויות לקהלי יעד שונים. פועלת להקמת רשת ארגונים חברתיים לפעילות משותפת לקידום הטמעת השיקולים החברתיים בתהליכי תכנון ובניה.

כחברת ועד מנהל בעמותה פועלת כבר היום לקידום נושאים אלה בועדות, בכתיבה ובשולחנות עגולים.

קרא עוד סגירה

ד"ר אלי טייכר
יועץ ארגוני ועסקי, מומחה לבינוי קהילתי, ניסיון בחידוש
המסחר במרכזי יישובים

יו"ר הוועד המנהל של עמותת מרחב

רקע מקצועי
עוסק בייעוץ למערכות עסקיות וציבוריות בהיבטים עסקיים, פיזיים וארגוניים, תכנון אסטרטגי כולל פיתוח עתודת מנהלים, מחקר והערכת ביצוע פרויקטים ותוכניות, הכנת תוכניות עבודה ובקרה שלהן, תוכניות אב, בדיקות כלכליות של מערכות עסקיות וציבוריות ובנית מבנים ארגונים למערכות שונות, ייעוץ עסקי. שדרוג מערכי הדרכה, חידוש מרכזי ערים, בניית קשרי קהילה.

יועץ לעסקים קטנים ובינוניים במסגרת מט"י ומעוף במגוון תחומים- היי טק, מפעלי ייצור, משרדי תכנוןונותני שירותים.
יועץ אסטרטגי כלכלי וארגוני למערכות ציבוריות במגוון רחב של תחומים:
ייעוץ (אורבני) לחידוש מסחרי של מרכזי ערים: רח' נורדאו בחיפה, העירה – עיריית כרמיאל, מרכזים שכונתיים – עיריית נס ציונה. ייעוץ וליווי אסטרטגי להקמת יישוב חדש בנגב עבור החטיבה להתיישבות. ייעוץ להקמת מתחמי עסקים בקיבוצים אילון ועברון.
ליווי עסקי של עמותות לקשיש בסכנין, מטה אשר, מ.א זבולון, שפרעם, כרמיאל, משגב ומעלות.
ייעוץ אסטרטגי וארגוני לעיריית אום אל פאחם
ייעוץ אסטרטגי לחברה הכלכלית טבריה, איגוד ערים לאיכות הסביבה גליל מערבי ורמת הנדיב.
ייעוץ לרשת אורט העולמית להקמת רשת בתי ספר על יסודיים.
בתחילת דרכו שימש כמורה ומרכז הנתיב הטכנולוגי בבי"ס בכרמיאל, שימש כמנהל ביה"ס המקיף ביישוב וכמנהל גף טכנולוגיה במשרד החינוך והתרבות.

הכשרה מקצועית
תואר ראשון ושני מהטכניון בהוראת המדעים התמחות בהנדסת מכונות.
תואר שני ושלישי מאונ' חיפה במינהל ציבורי.

פעילות ציבורית
חבר הועד המנהל בעמותת מרחב.
יועץ עסקי לנשים המקימות עסק.
מבקר הפנים של "אופק ישראלי" חברה של המוסדות הלאומיים העוסקת בעידוד עלייה מרחבי העולם.

קרא עוד סגירה

יובל כהן
מנהל פרויקטים בתחום הבניה בארץ ובעולם, מעצב
פנים,מעצב גרפי, צלם

נולדתי, גדלתי, למדתי ועבדתי במרחב עירוני שוקק. מרחב זה עיצב את אישיותי ומגדיר אותי. במסגרת הכשרתי המקצועית התמחתי בהליכתיות בהנחיית ד״ר רופא באוני׳ בן גוריון.

אני עוסק בתחום הבניה והתשתיות כבר למעלה מעשור. התמחתי בניהול פרויקטים גדולים ומכיר את המורכבות של תכנון וביצוע תשתיות. כמו כן, עוסק שנים רבות בצד האומנותי של הסביבה הבנויה, כצלם מקצועי וכאמן.

המרחב הבנוי העכשווי מתוך הנזקים הסביבתיים, החברתיים-כלכליים והבריאותים, זועק לשינוי והכוונה מדעית. המתכננים בעולם ובארץ, כבר מאה שנה, מסרבים להתמודד עם הראיות המדעיות על השלכות גישתם המודרניסטית.
אני מעריך את גישת ״מרחב״ הדוגלת בשיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים וקהילות בצורת שינויים קטנים והדרגתיים. אני גם מאמין גדול בהקניית ידע, תחום שבו ״מרחב״ חלוצה בו.
אני שמח לתרום מהידע שצברתי בתחום תיאום הציפיות מול רשויות, הקניית ידע והצגתו. כמו כן, ארצהלראות את מרחב מרחיבה את תחום פעילותה לביטויים שונים של המרחב הבנוי מעבר לתחום התכנון. אפעל לחזק את הפעילות האיתנה של ״מרחב״ תוך כדי מציאת אפיקים חדשים להעברת הידע והמסר העירוני.

קרא עוד סגירה

דוד אריאלי
עורך דין

לשעבר ראש מועצת טבעון, יו"ר ועדה מקומית, וחבר במועצה ארצית לתכנון ולבניה במשך 10 שנים.
מכח נסיון זה אני מכיר היטב את האתגר הניצב בפני הרשויות מקומיות בתחום העירוניות. לרשויות המקומיות רצון חזק לספק שירותים מוניציפאליים איכותיים תוך שמירה על תקציב מאוזן ויכולת לפעול כמערכת מאפשרת של חינוך, חינוך בלתי פורמלי, קהילה, שירותים חברתיים, מסחר, ותנועה במרחב הציבורי. רצון זה צריך להשתלב עם מצבה של מדינת ישראל המצוייה באתגר מורכב שבמסגרתו עליה לתת מענים לגידול הדמוגרפי המואץ החל בה תוך החשיבות שלא להפר שטחים פתוחים ולקדם ציפוף וזאת תוך מתן מענה משמעותי לתשתיות ציבוריות המשרתות את התושב ושומרות על יכולותיו להנות מהמרחב הציבורי.

רקע אקדמי:
תואר ראשון במשפטים -אוניברסיטת תל אביב.
תואר שני במשפט מסחרי –אוניברסיטת בר אילן.
תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך –אוניברסיטת חיפה.

קרא עוד סגירה

ישי לוי
אדריכל, מעצב ומתכנן אורבני וקהילתי

שימשתי כמהנדס בעיר אלעד, אדריכל לב העיר ירושלים (עיריית ירושלים והחברה למתנ"סים), שימשתי כדיקן המגמות לאדריכלות ולעיצוב במרכז החרדי להכשרה מקצועית אותו ייסדתי.

כחבר הועד המנהל שימשתי בשנים האחרונות כנציג ארגוני הרווחה והחברה בותמ"ל וכמ"מ במועצה הארצית לתכנון ובניה. אני משקיע מזמני בעמותה, בקידום ערכי חברה במערכת התכנון.

כאדריכל אורבני, קהילתי פעיל למעלה משני עשורים – אשמח להמשיך ולתרום מניסיוני הרב למרחב, הקרובה לליבי.

קרא עוד סגירה

ד"ר דן פרייס
אדריכל ומרצה בכיר בטכניון

חבר ועד מנהל במרחב. מאגר עשיר של מחקר, ידע ותובנות שנצברו עם השנים, אינם מגיעים לידי ביטוי בפרקטיקה הישראלית. כמו כן, אנשי ההוראה והמחקר אינם חשופים לאתגרים היום יומיים של התכנון בארץ.

כאדריכל, שותף במשרד פעיל וגם כחבר סגל בפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון, חשוב לי לחזק את שיתוף הפעולה בין האקדמיה והפרקטיקה, לתרום ולגשר בין עולמות אלה, על מנת להגיע להפרייה ולתועלת הדדית.

קרא עוד סגירה

דיוויד סוקט
אדריכל

מאמין גדול בעירוניות וביכולת של עיר לאחות ולחדש מארג אורבאני שנפגם או התיישן.

גאה להיות פעיל בעמותה כבר משנת 2010 .זכיתי ללוות את מכון ראשי הערים הראשון (ורבים אחריו), שהנו אחד מהמפעלים המרשימים ביותר של מרחב.
נהנה לתרום עד כמה שניתן, מניסיוני המצטבר, זה שלושה עשורים, בתפקידי מפתח –
בשלטון המרכזי ,בשלטון המקומי ( הקרוב לליבי במיוחד ) ובמגזר העסקי.

נסיון מקצועי :
מוסמך  
Bachelor of Architecture (בהצטיינות) בטכניון.

2007- אוגוסט 2023 :
סמנכ"ל תכנון וחבר הנהלה בחברת אפריקה ישראל מגורים בע"מ.

חברה ציבורית אשר פעלה שנים רבות בהקמת שכונות מגורים בשלמותן, על כל  מרכיביהן, לרבות הפיתוח הציבורי והתשתיות .
זה למעלה מעשור שבו החברה הרחיבה וגיוונה את  פעילותה, בהקמת פרויקטים אינטנסיביים מעורבי שימושים בליבת האזורים האורבניים הבנויים ,פרויקטים של דיור להשכרה ופעילות משמעותית  בתחום ההתחדשות העירונית באמצעות חברת הבת  "אפריקה התחדשות עירונית ".
במסגרת התפקיד הובאו למתן תוקף תכניות מפורטות מורכבות של איחוד וחלוקה, רובן בלב האזורים האורבאניים הבנויים, בהיקף כולל של כ-15,000 יח"ד.

2001-2007 :
מהנדס העיר הרצלייה

התפקיד היה כרוך בהפעלת כ-90  עובדי אגף הנדסה, במסגרת 11 מחלקות שונות ותקציב שנתי של למעלה מ-110 מילוין ש"ח .
מהנדס העיר, היה אחראי, באותה עת, על מגוון הנושאים הסטטוטוריים בתחום  התכנון האורבאני, רישוי הבניה, פיקוח על הבניה והטיפול במבנים מסוכנים .
אך בנוסף לכך, גם על התכנון והביצוע של מבני ציבור, גנים ציבוריים, תשתית עירונית והפעלת מכון טהור השופכין ומפעלי אספקת המים (בתקופה שלפני הקמת תאגידי המים העירוניים ) .
הוועדה המרחבית הרצליה הוכרזה  כאחת ה"וועדות העצמאיות " הראשונות במדינה .

2001 – 1995:
מתכנן מחוז י-ם  במשרד הבינוי והשיכון
חבר ועדה מחוזית לתכנון ובניה ירושלים
ומ"מ נציג שר הבינוי והשיכון במועצה הארצית לתכנון ובניה.
התפקיד כרוך בגיבוש מדיניות תכנונית וביצירת מלאי זמין למגורים ברחבי המחוז החולש על פני 12 ערים ושלוש ועדות מחוזיות לתכנון ובניה . תקופת הכהונה אופיינה בגאות בביקוש לדיור שנוצר בעקבות גל העלייה של תחילת שנות ה-90 .
במהלך התקופה הובאו למתן תוקף תכניות מפורטות בהיקף כולל של למעלה מ- 30,000 יח"ד
בוצעו תשתיות ועבודות פיתוח והוקמו מבני ציבור, מבני דיור מוגן לקשישים ובניני דיור להשכרה  – בעלות כוללת של כ- 250 מיליון ₪ לשנה .

קרא עוד סגירה

רוית קינן
חשבונאית ומגשרת ועו"ד מומחית בתחום הנדל"ן
והמקרקעין (לרבות תחום ההתחדשות העירונית)

מייצגת יזמים גדולים ומובילים במשק וגם בעלי מקרקעין. הידע המשפטי שלי בתחום המקרקעין, דיני החוזים והמשפט המסחרי, לצד הידע החשבונאי והפיננסי שלי והיכרותי הענפה עם הפרקטיקה בשטח, ומהווה יתרון וערך מוסף של ממש. עסקה היא יצור חי המורכב מנדל"ן, אך גם מאנשים. המוטו שלי בכל עסקה הוא הידברות ושיתוף פעולה תוך הבנת הפן הרגשי, העסקי, הסביבתי מרקמי והמשפטי כאחד.

משמשת אחת היועצות המשפטיות של הפורום להתחדשות עירונית, פועלת להסרת חסמים רגולטוריים בתחום ההתחדשות העירונית, הנגשת המידע לאוכלוסיות שונות, המרקם העירוני ועוד.
מוסמכת האפוטרופוס הכללי בעריכת ייפוי כוח מתמשכים ובכלל זה ולאור החשיבות בשמירה על מעמדם וזכויותיהם של הקשישים. פועלת באופן אקטיבי להסברה בנושא והנגשת המידע בדבר זכויותיהם לצורך עיגון רצונם וזכויותיהם דה פקטו.
העיר היא סביבת חיינו וההתחדשות העירונית כאמור, מזמנת לנו הזדמנויות רבות וטובות אותן יש לקדם בתחומים השונים כאמור.
כחברה בוועד המנהל בעמותת מרחב פועלתלקידום תחום העירוניות הטובה וכן מעמד וזכויות הקשישים בעיר.

קרא עוד סגירה

קרן קמחי נדולני
עורכת דין בהליכי תכנון ובניה

ניסיון מקצועי
שותפה ומובילת תחום התכנון והבניה במשרד עורכי הדין גורניצקי ושות', מהמשרדים הגדולים והוותיקים בארץ.

עד להצטרפותה למשרד גורניצקי עמדה בראש משרד עצמאי בתחומי התכנון והבניה והמשפט המנהלי והאזרחי.
לפני כן ניהלה את מחלקת תכנון ובניה וליטיגציה במשרד צבי שוב, וריכזה את תחום התכנון והבניה במשרד חגי שבתאי, שפירא.
התחילה את דרכה במשרדה של עוה"ד נורית מצגר.
תחומי התמחות: דיני התכנון והבניה והמשפט המנהלי, היבטים משפטיים ופרקטיים של תכניות והיתרים, הפקעות וירידות ערך, היטלי השבחה וליטיגציה בתחומים אלו.

מייצגת גורמים שונים בשוק הפרטי, לרבות יזמים, חברות בניה, מלונאות, תשתיות ואנרגיה, בעלי קרקע ותושבים, קיבוצים, מושבים ועוד, בפני מוסדות התכנון, רשויות מנהליות, ועדות ערר, שמאים מכריעים, ועדת השגות, בתי המשפט לעניינים מנהליים ובג"ץ.
לאורך השנים ליוותה מספר רב של תכניות להשבחת קרקע למגורים, מלונאות, תעסוקה, תעשייה ומסחר, התחדשות עירונית, אנרגיה ומשאבים טבעיים, שימור, סביבה חופית וחקלאית ועוד, ומשמשת כיועמ"ש לתכניות ארציות למחצבות ותשתיות מורכבות.

השכלה:
2018: בוגרת קורס גישור, המוסד הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין.
2006 – 2007: מוסמכת תואר שני במשפטיםLL.M , אוניברסיטת תל-אביב
2005: הסמכה כעורכת דין
1999 – 2003: תואר ראשון במשפטים LL.B, אוניברסיטת תל-אביב

פעילות ציבורית
חברת ועד מנהל בעמותת מרחב
מובילת מכון ראשי ערים של העמותה

קרא עוד סגירה

חברי ועדת ביקורת

יודן רופא
מייסד מרחב
מרצה בחוג לגאוגרפיה ופיתוח סביבתי באונ' ב"ש

מוטי זייד
מוותיקי מרחב
שמאי מקרקעין. מנכל חב' זייד את זייד בע"מ