מפגש 3 – ינואר 2013

המפגש השלישי של ישראל עירונית 2050 התקיים בשיאה של סופה ירושלמית רטובה במיוחד. מסתבר שמזג האוויר לא הרתיע אותנו ולמפגש הגיעו 30 אנשים, לא מעטים מתוכם משתתפים חדשים.

שעותיו הראשונות של המפגש הוקדש לדיון על הסדנא הקודמת שהתקיימה בתל אביב, ונסב בין היתר סביב החזון שנוסח לא מכבר. בהמשך היום התחלקנו לקבוצות והגדרנו את השינויים שאנו מבקשים לחולל בקרב קהלי היעד שלנו – מקבלי החלטות, משרדים, אירגונים, חברות, אמצעי תקשורת… וכמובן הציבור הרחב.

זה כמובן לא שלב פשוט. איפה בכלל מתחילים, הרי התפיסות העירוניות הקיימות כל כך מושרשות בחברה.  האם קודם חותרים לשיפור הערים או קודם לקונספציות שבגללן הכפר הוא האידיאל הישראלי?

השאלות והשעות עשו את שלהן והקבוצה הבשילה לשלב המכריע והאחרון של היום: ההצבעה על מטרות הפרויקט – הצבעה אשר צמצמה ועשתה סדר בכל. משהסתיים שלב זה, אנו מוכנים למפגש הבא. שלב העבודה על המשימות הקונקרטיות.

אין ספק שהסדנא הבאה צפויה להיות רבת משמעות וממנה נצא קבוצה חדורת אמונה עם חזון אחד אך עבודה רבה.

ברצוננו להודות לכל מי שהקדיש מזמנו והשתתף בסדנת העבודה שהתקיימה בחמישי האחרון בירושלים. תודה מיוחדת נתונה למנחה, קיקי ולזאב דרוקמן מבצלאל, אשר סיפק לנו אכסניה חמה ויבשה. בהתחשב במזג האוויר הסוער שהתחולל, ההשתתפות הרחבה מעידה יותר מאלף עדים על הרצון שבוער בכולנו להצליח ולהוביל לשינוי. אם עדיין ישנם שותפים או אירגונים שלדעתכם צריכים להצטרף לעגלה – אנא ספרו לנו ונזמינם.