קטגוריה | מיוחדים

סיור עירוני לצפת – 16 לאוקטובר 2015

ביום שישי ה-16 לאוקטובר יצאו חברי מרחב, מתכננים ואדריכלים לסיור בעיר צפת בהשתתפות ראש העיר מר אילן שוחט.

הנה מה שכתב דרור גרשון, מנכ"ל העמותה על רשמיו מהסיור:
יום שישי בבוקר, השכמה מוקדמת ונסיעה לצפת, לסיור עירוני של חדש מול ישן. צפת, עיר הקבלה והרוחניות, של היסטוריה רבת שנים הממשיכה כיום במסורת הלימוד ומארחת במרכז העיר את המכללה האקדמית צפת ובית הספר לרפואה. ואגב לא תמצאו בישראל ערים בהם המכללה אינה "שורצת" במתחם סגור אלא מפוזרת במספר מבנים לאורך הרחוב הראשי של מרכז העיר ברחוב ירושלים.
ביוזמה של עמותת מרחב ובשיתוף ראש העיר אילן שוחט וצוותו החלטנו לקיים סיור לחברי מרחב ולמתכננים כדי ללמוד ולהכיר את צפת המתחדשת.
הסיור החל בבראנץ' בבית קפה מיכאל הממוקם בחצר מקסימה של מבנה לשימור, והמשיך במפגש בספריה של המכללה בה הציג לנו ראש העיר את החזון הדרך בה הוא פועל למימושו באמצעות הפרוייקטים התכנוניים, האקדמיים והחיבור בין אנשי העיר למכללה ולבית הספר לרפואה כדי שפרוייקטים אלו ישפיעו על קידום העיר הלכה למעשה. משם המשכנו בסיור ברחוב רוטשילד, המכללה האקדמית, סמטאות העיר העתיקה .
מיותר לציין כי הציוריות של סימטאות העיר העתיקה, הפאזל האנושי המרתק בליווי ההדרכה הצמודה וסיפוריו העסיסיים של אילן שוחט ראש העיר, היוו סיום מרתק למפגש וסיור מאלף זה.
אני רוצה להודות לעמית גרניק שארגן את היום הזה, לאילן שוחט ראש העיר שתרם מזמנו ללא גבול וללא תנאים להוביל את המפגש והסיור.
אין ספק אני מוסיף את צפת להרצאות שלי בעירוניות כאחת הדוגמאות הטובות להצלחה של התחדשות עירונית אמיתית ולא רק בתל אביב (וכמו שאתם יודעים יש כאלה מעטות בארץ).
רוצו לבקר בצפת!

zefat161015_1s   zefat161015_6s   zefat161015_9s

zefat161015_13s   zefat161015_14s   zefat161015_7s

zefat161015_5s   zefat161015_12s   zefat161015_10s
לצפייה בתמונות נוספות מ'סיור עירוני בצפת' – לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>