קטגוריה | מיוחדים

דיון חוק הקמת הרשות להתחדשות עירונית

אנו במרחב מברכים על הקמת הרשות להתחדשות עירונית מתוך הבנה שבכך נותנת הממשלה עדיפות ומקדמת את התחדשות עירונית במדינת ישראל.
עמותת מרחב רואה בנושא זה חשיבות לאומית ומקדמת אותו שנים רבות מאז הקמת העמותה בשנת 2004.
התחדשות עירונית כיום היא משימה ראשונה במעלה בחשיבותה של מדינת ישראל הן בהיבט החברתי והן בכלכלי.
למעשה חיזוק הערים והעירוניות באמצעות התחדשות עירונית הוא צורך קיומי לחברה בריאה ומשגשגת בישראל.
לכן, אנו רואים חשיבות רבה בהקמת הרשות להתחדשות עירונית ובפעולות שיגזרו מכך.

 

בתאריך 12.8.15 נערכה פגישה של הועדה המיוחדת לדיון בחוק הקמת הרשות להתחדשות עירונית. בפגישה השתתפו 10 מחברי הועדה וכ-60 מוזמנים (נציגי רשויות מקומיות, ארגונים אזרחיים, ארגונים מקצועיים, יזמים, ומתכננים).
בין השאר, במפגש הציגו ערן ניצן סגן החשב באוצר ועינת גנון ממשרד הבינוי את חזון משרד האוצר להתחדשות עירונית ועולות משרד הבינוי להתחדשות עירונית . נערך דיון בו חברי כנסת תמר זנדברג ורחל עזריה והמוזמנים הביעו את עמדתם על החוק והרשות. את מרחב ייצגו בדיון דרור גרשון ועירית סולסי.
מעניין היה לראות, כי משרד האוצר ומשרד השיכון הפנימו את המחקר של מרחב בנושא העצמת השכונות הוותיקות והפתרונות האפשריים (מציאת בנק קרקע ותהלכי בינוי פינוי בינוי).
משרד האוצר הציג את תוצרי עבודת הצוות הכלכלי של מרחב במסגרת המיזם המשותף עם המשרד להגנת הסביבה והציג את הגרף המסכם במצגת המשרד.

למחקר:
http://miu.org.il/wp-content/uploads/2014/10/Economic_team.pdf

לעמדת מרחב והתייחסות לחוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית:
http://miu.org.il/wp-content/uploads/2015/08/miu_k.pdf

vk4l

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>